Fatih Erbakan: 31 Mart’ta sandıkları patlatacağız

Yeniden Refah Partisi, İstanbul‘da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne katılacak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı. Tanıtım toplantısında konuşan parti lideri Fatih Erbakan, “31 Mart’ta sandıkları patlatacağız.” diyerek ahlaklı ve milli görüş belediyeciliğini başlatacaklarını belirtti.

“TARİHİ BİR ZAFER YAŞATACAĞIZ”

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen tanıtım toplantısına, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul İl Başkanı Mustafa Doğan, İBB başkan adayı Mehmet Altınöz ve ilçe belediye başkan adayları katıldı.

Partilerinin üye sayısının 31 Mart’a kadar 500 bini geçeceğini ve seçimlere üye sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük 3’üncü partisi olarak gireceklerini ifade eden Erbakan, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen siyasi partisi olarak 31 Mart’ta sandıkları patlatacağız. 1994’teki tarihi zaferimizden 30 yıl sonra 2024’te bir tarihi zafer yaşayacağız. 31 Mart’ta Yeniden Refah Partimizin yerel yönetimlerde iktidar olması 2 açıdan çok önemlidir. İlk olarak, ahlaklı ve milli görüş belediyeciliğiyle milletimizin yeniden buluşması ve rantçı, örgütçü, heykelci belediyecilikten usanan milletimizi kurtaracağız. İkinci önemi ise 31 Mart seçimlerinde Yeniden Refah Partimizin oy patlamasıyla 2028’de Yeniden Refah’ın iktidarının yolunu açacak ve oradan geliyor.” dedi.

“AHLAKLI BELEDİYECİLİĞİ BAŞLATACAĞIZ”

Erbakan, önce yerelden adil düzeni uygulamaya başlayacaklarını ve 1 Nisan’dan itibaren asgari ücretle çalışan belediye çalışanlarının maaşını 25 bin lira yapacaklarını kaydederek, ahlaklı belediyecilik dönemini İstanbul Büyükşehir Belediyesinde, İstanbul’un ilçe belediyelerinde ve tüm Türkiye’deki belediyelerde hep birlikte başlatacaklarını, aziz milletin derdine milli görüşle, Yeniden Refah Partisiyle derman olacaklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından partinin İBB adayı Mehmet Altınöz ve ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı. Adayların isimleri şu şekilde:

Adalar: Faruk İlerisoy

Arnavutköy: Abdülrezzak İlbeyi

Ataşehir: Bülent Tüylü

Avcılar: Mustafa Demirci

Bağcılar: Faruk Bağcı

Bahçelievler: Metin Türk

Bakırköy: Salih Doğan

Başakşehir: Kadir Karaca

Bayrampaşa: Hakan Arabacı

Beşiktaş: Osman Toprak

Beykoz: Mustafa Kazım Alpay

Beylikdüzü: Vehbi Orakcı

Beyoğlu: Zeynel Özmen

Büyükçekmece: Yücel Sundur

Çatalca: Ali Açıkgöz

Çekmeköy: Yücel Evsen

Esenler: Mahmut Okudan

Esenyurt: Ahmet Fatih Hatunoğlu

Eyüpsultan: Lokman Çelik

Fatih: Halit Özkarataşlıoğlu

Gaziosmanpaşa: Neşe Fazlıoğlu

Güngören: İsa Çetin

Kadıköy: Levent Metin

Kağıthane: Burhan Asaf Şafak

Kartal: Nevzat Şavluk

Küçükçekmece: Mehmet Yavan

Maltepe: Küçükağa Hacıefendioğlu

Pendik: Fahrettin Karakurt

Sancaktepe: Cemil Cebir

Sarıyer: İsmet Temel

Şile: Necmettin Deniz

Silivri: Ömer Hakverdi

Şişli: Gülşen Kılınçer

Sultanbeyli: Ömer Urgun

Sultangazi: Yasin Kul

Tuzla: İbrahim Gökay

Ümraniye: Orçun Şekercioğlu

Üsküdar: Turgut Sadıkoğlu

Zeytinburnu: Gökhan Kasap

Kaynak: AA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x